Pranešk apie klaidą

Jeigu lietuviškoje kurios nors „Mozillos“ programos versijoje aptikai klaidą, būtume dėkingi, jei apie ją praneštum mums. Klaidas prašytume registruoti „Mozillos“ klaidų sekimo sistemoje – „Bugzilloje“. Tik taip galime pažadėti, kad jos nebus pamirštos. Tačiau dar neskubėk! Visų pirma derėtų atkreipti dėmesį, jog klaidos būna įvairios, ir ne už visas jų yra atsakingi programų vertėjai. Todėl:

  • apie klaidas, būdingas tik lietuviškai programos atmainai (pavyzdžiui, rašybos ar skyrybos klaidas vertime, besidubliuojančius prieigos klavišus, į joms skirtą vietą tekstą netelpančias teksto eilutes ir panašiai) reikėtų pranešti būtent mums, nurodant lietuvišką lokalę kaip klaidos šaltinį. Paprasčiausia tai padaryti, spustelint čia;
  • registruojant visas kitas klaidas, vertėtų pasirinkti atitinkamą programą ir jos komponentą.

Be to, turime dar porą prašymų:

  1. prieš registruodama(s) klaidą, patikrink, ar ji dar nėra užregistruota kieno nors kito. Tam „Bugzillos“ tinklalapio viršuje yra skirtas paieškos laukelis;
  2. klaidas (ypač antrojo tipo – ne lokalizavimo klaidas) derėtų registruoti anglų kalba. „Mozilla“ yra pasaulinė bendruomenė, ir bendrus reikalus joje priimta aptarinėti angliškai.

Išsamesnius klaidų registravimo patarimus ir instrukcijas (anglų kalba) rasi šiame „Mozillos“ programuotojų centro tinklalapyje.